Sıkça Sorulan Sorular

 
 

Eğer aşağıda cevaplanmayan bir sorunuz varsa tubisad@tubisad.org.tr  e-posta adresine sorunuzu iletebilirsiniz.


TÜBİSAD ne yapar?

TÜBİSAD, eğitim ve istihdam, yerel katma değer üretimi, teknolojik gelişmeler, hukuksal ve kurumsal altyapının oluşturulması, sektörün ve pazarın büyümesi ve güçlenmesi, bilişim sektörüne yönelik standartların oluşturulması ve yerleştirilmesi, sektörün ve Türkiye’nin AB ile bütünleşmesi gibi konularda çalışmalar yapar.

TÜBİSAD, Türkiye’de e-dönüşümü sağlayacak ulusal projeler üretmek, bu projeleri diğer sivil toplum örgütleri, kamu ve özel sektör kuruluşları ve kamuoyu ile paylaşarak tüm kesimlerin desteğini almak suretiyle çalışmalarını yurt çapında yürütmektedir.

TÜBİSAD kurul ve komite üyeleri kimlerdir?

Erman Karaca - TAB Food Investments, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı
Nazım Özdemir - Exper Bilgisayar, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Levent Kızıltan - Eczacıbaşı, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Veli Tan Kirtiş - Akfa Holding, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Saymanı
Ahmet Şefik Öngün- Gantek, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi 
Ali Kançal - Index, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi   
Burak Aydın - Intel Türkiye, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi  
Cenk Kıvılcım - Cisco Türkiye, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi  
Coşkun Şahin - Avea, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi  
Emre Kurttepeli - Mynet, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi 
Güngör Kaymak - HP Türkiye, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi
Hasan Süel - Vodafone, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi 
Hüseyin Yusuf Ziya Erdem - Ericsson, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi 
İbrahim Özer - TNB Bilgisayar, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi 
İlker Kuruöz - Turkcell, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi  
Prof. Dr. M. Kemal Cılız - İnfonet TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi  
Mehmet Nalbantoğlu - KoçSistem, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi
Murat Kansu - Microsoft, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi
Mustafa Çağan - Arena, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi
Ramazan Demir - Türk Telekom, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi
Zeynep Keskin - SAP Türkiye, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi 


TÜBİSAD’a kimler üye olabilir?

TÜBİSAD’a Türkiye’de Bilişim Teknolojileri, Telekomünikasyon ve Yeni Medya alanında faaliyet gösteren ve derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden firmalar üye olabilir.

TÜBİSAD’a üye olmak nasıl bir fayda sağlar?

TÜBİSAD üyeliği, TÜBİSAD Çalışma Komisyonları ve Gruplarına Katılım, sektörel bilgiye erişim, karar alıcılara erişim sağlamasının yanı sıra; şirket tanıtımınız ve yeni iş fırsatları yakalamanız için bir platform oluşturur. Ayrıca yasal konularda danışmanlık hizmeti alarak TÜBİSAD toplantı odalarından yararlanabilirisiniz.

TÜBİSAD üyelik maliyeti nedir?

Tüzel kişi TÜBİSAD üye şirketleri cirolarına göre üyelik aidatı öderler. Her hangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır.

TÜBİSAD’a nasıl üye olabilirim?

TÜBİSAD’a üye olabilmek için Üye Başvuru Formunun doldurularak TÜBİSAD’a ıslak imzalı gönderilmesi gerekmektedir. Ayrıca Üyelik Formu ile birlikte üye olacak firmanın TÜBİSAD’a üyelik hakkında almış olduğu Yönetim Kurulu kararı, Ticaret Sicil Gazetesi’nde şirket kuruluşu, Şirketin Sicil Kaydı, Faaliyet belgesi gibi evrakların da sözkonusu form ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Tüm üye başvuruları TÜBİSAD Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmaktadır.

TÜBİSAD’da nasıl bir görev alabilirim?

Web sitemizde “Faaliyetler” menüsünün altında yer alan “Komisyonlarına Katılım Formu” nu doldurarak TÜBİSAD Çalışma Komisyonlarına katılabilirsiniz.

Çalışma Komisyonlarından hangisine katılabilirim?

Aşağıda yer alan TÜBİSAD Çalışma Komisyonlarından katılmayı talep edeceğiniz her hangi bir veya daha fazla komisyona “Komisyonlara Katılım Formu” doldurarak ve formu tarafımıza göndererek katılabilirsiniz.

Bilgi Merkezi Komisyonu, Telekomünikasyon Komisyonu, Yazılım Komisyonu, Yeni Medya ve e-Ticaret Komisyonu, Bilgi Teknolojileri Servis ve CIO Komisyonu, Eğitim ve İşgücü Komisyonu, Girişim Sermayesi ve Kurumsal Finansman Komisyonu, Mevzuat ve Politikalar Komisyonu, Kurumsal İletişim ve Üye İlişkileri Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu.

Komisyonların çalışma alanlarına ait bilgiye web sitemizdeki “Faaliyetler” menüsünün altında yer alan “Komisyon ve Çalışma Grupları" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Çalışma Komisyonlarına nasıl katılabilirim?

Web sitemizde “Faaliyetler” menüsünün altında yer alan “Komisyon ve Çalışma Grupları" sayfasınının en altında yer alan Katılım Formu'nu doldurup bize ileterek TÜBİSAD Çalışma Komisyonlarına katılabilirsiniz.

Etkinliklere sadece üyeler mi katılabilir?

TÜBİSAD sene boyunca farklı etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinliklerden bazılarının sadece üyelerine yönelik olmasına karşın bazıları genel katılıma açık olarak gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte, genel katılıma açık etkinliklerden TÜBİSAD üyeleri avantajlı olarak faydalanmaktadırlar.

Tasarım ve baskı hizmetleri için TÜBİSAD logosunu kullanabilir miyim?

Web Sitemizde “Medya Merkezi” menüsünün altında yer alan “TÜBİSAD Logoları” sayfasından tasarım ve baskı hizmetleriniz için TÜBİSAD logolarını kullanabilirsiniz. Sorularınız için nyilmaz@tubisad.org.tr e-mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.